O nas

Progettiamo Autonomia Polonia Sp. z o.o.

Firma Barbieri Srl – Progettiamo Autonomia powstała w roku 1993 w Reggio Emilia we Włoszech choć jej korzenie sięgają lat 60 tych ubiegłego wieku. Aktualnie jest krajowym liderem zaopatrzenia ortopedycznego a jej oddziały znajdują się we wszystkich regionach Italii oraz zagranicą.

W 2018 roku wychodząc naprzeciw potrzebom polskich klientów Barbieri Srl – Progettiamo Autonomia rozpoczęła działalność w Polsce tworząc we Wrocławiu Progettiamo Autonomia Polonia Sp. z o.o.
Wspólnie wdrażamy ideę niezależności a nazwa firmy (wł. projektujemy autonomię) doskonale oddaje istotę naszych działań. Z pasją i zaangażowaniem dobieramy, projektujemy i wykonujemy indywidualne rozwiązania dla niepełnosprawnych dzieci, młodzieży i dorosłych. Dbamy jednocześnie o komfort życia ich opiekunów.
Specjalizujemy się w kompleksowym wsparciu dzieci z chorobami nerwowo – mięśniowymi a w szczególności SMA. Wdrażamy najlepsze, sprawdzone metody wypracowane przez lata w specjalistycznych włoskich ośrodkach. Zmieniamy się wraz z postępem technologii oraz dostosowujemy do nowych potrzeb pacjentów wynikających z leczenia farmakologicznego.

O nas

Personel

TOMASZ BRYGOŁA
Prezes Progettiamo Autonomia Polonia Sp. z o.o.

Jestem fizjoterapeutą, w 1992 roku ukończyłam Akademię Wychowania Fizycznego w Warszawie na wydziale Rehabilitacja Ruchowa. Od tego czasu nieprzerwanie pracowałem jako fizjoterapeuta w prywatnej klinice ortopedycznej Sana Klinik w Monachium oraz w prywatnych praktykach. Zajmowałem się rehabilitacją w ortopedii i neurologii.
Osobiste doświadczenia, choroba syna, zaprowadziły mnie w 2015 roku do Włoch, gdzie poznałem ciekawe rozwiązania, zaopatrzenie ortopedyczne, które umożliwiają chorym dzieciom uzyskanie maksymalnej możliwej niezależności. Fascynacja nowymi możliwościami sprawiła, że postanowiłem zająć się tym zawodowo.
Odbyłem szkolenie w firmie Barbieri Srl – Progettiamo Autonomia u boku najlepszych techników ortopedii jak Romano Salsi czy Joetex Opoku Mensah oraz w specjalistycznych ośrodkach medycznych.
Nieustannie szkolę się i doskonalę swój warsztat. W codziennej pracy staram się współpracować z zespołem terapeutów, lekarzy oraz włoskich ekspertów, tak aby wybrane rozwiązania i detale jak najlepiej odpowiadały indywidualnym wymaganiom pacjentów.

Prywatnie jestem miłośnikiem sportów na świeżym powietrzu. Od lat biegam, jeżdżę na rowerze i na nartach. Na co dzień bardzo wspiera mnie żona Maria. Jesteśmy szczęśliwymi rodzicami Antoniego, Alberta i Ady. Staramy się żyć pełnią życia, aktywnie i radośnie, pomimo niepełnosprawności syna.

Tomasz

Prezes

Nasza rodzina

Maria, Antoni, Albert i Ada

MARIA KOŹMIŃSKA - BRYGOŁA
Progettiamo Autonomia Polonia Sp. z o.o.

Wspieram męża w jego codziennej pracy i organizacji działań Progettiamo Autonomia Polonia. Tłumaczę i inspiruję. Ukończyłam filologię włoską i psychologię na Uniwersytecie Wrocławskim. Pracowałam w międzynarodowych korporacjach, ale najwięcej radości przyniosło mi prowadzenie dziennego domu pomocy dla seniorów we Wrocławiu. Nieprzerwanie od kilku lat jestem wolontariuszką Fundacji SMA, gdzie koordynuję rozmaite projekty. Szczególnie bliskie są mi wszelkie inicjatywy, które wspierają, integrują i aktywizują społeczność niepełnosprawnych dzieci i ich rodzin. Dlatego fascynują mnie również nowoczesne rozwiązania techniczne. Wierzę, że to one są prawdziwym oknem na świat. Pozwalają osobom z niepełnosprawnościami na pełne i szczęśliwe życie, aktywność, rozwój i samorealizację a opiekunom ułatwiają codzienne funkcjonowanie. Kocham słońce i morze, najchętniej we włoskim wydaniu dolce far niente. W sportach próbuję nadążyć za mężem.

Maria